KAŞ EKİMİ NASIL YAPILIR

KAŞ DÖKÜLMESİ NEDEN OLUR VE KAŞ EKİMİ NASIL YAPILIR

Kaşlarımız yüzümüzün en önemli parçalarından biridir. Çeşitli sebeplerden dolayı kaşlarımızın şeklinden memnun kalmayız. Böyle durumlarda en basit yöntem kaş ekimi yaptırmaktır. Kaş ekimi basit bir yöntem olmakla birlikte iyileşme süreci çok kısadır. Ülkemizde uygulaması daha yeni başlanan kaş ekimi mutlaka uzman kişiler tarafından yapılmalıdır.

Kaşlar yüz ifadesini ortaya çıkartır. Bazı zamanlarda troid gibi hastalıklarda kaş dökülmesi olabilmektedir. Ayrıca yanıklarda, psikolojik problemlerde ve genetik sebeplerden dolayı kaşlarda seyrelme ve dökülmeler olabilmektedir. Günümüzde güzel görünüme önem veren pek çok kadın ve erkek kaş kayıplarına karşı uzun süre uğraşmak yerine basit yöntem olan kaş ekimini tercih etmektedir. Kaç ekimi yaptıracak kişinin öncelikle muayene edilmesi gerekmektedir. Muayene sonucunda ne kadar kök aktarılacağı uzmanlar tarafından tespit edilebilir. Kaş nakli iki kulak arasında bulunan saç kıllarından ilgili bölgeye transfer edilerek yapılabilir. Ayrıca ense kıllarından da transfer edilmesi mümkün olmaktadır. Lokal anestezi ile yapıldığından ağrısız bir şekilde gerçekleşen kaç ekimi ortalama iki saat gibi kısa bir zamanda yapılır.  Saçlı deriden alınan kökler işlem sonrasında iz kalmaması ve doğal bir görünüme sahip olunması için ekstra inceltilmiş olarak yerleştirilir. Doğal bir görünüm için kökler özenle hazırlanmalı ve uzman plastik cerrahlar tarafından şekillendirilmelidir. Kaşlar kişilerin en dikkat çeken bölgelerinden biri olarak bilinir ve en ufak bir hata bile kaş ekimi yaptıran kişileri rahatsız edecek sonuçlara maruz kalabilir.

Tüm bu sonuçlarla birlikte çeşitli sebeplerden dolayı dökülen, seyrelen ya da kişileri rahatsız eden kaş tipleri için en etkili yöntem kaş ekimidir. Sadece saatler süren basit bir yöntem olarak bilinen kaş ekimi son derece uygun fiyata yaptırmak mümkündür.