Saç Dökülmesinde Ne yapılmalıdır

Saç Dökülmesinde

Bazı web sitelerinde, forumlarda kulaktan doğma bilgiler ve kişilerin saç ektirmesi sonucunda elde ettiği tecrübeleri, bazı kullanıcıların anlattığını görüyoruz. Bu sebeple bir konuya açıklık getirmenin faydalı olacağını düşünüyoruz. Acaba saç ekiminden sonra ekilen saçlar tekrar dökülür mü? Harcadığım param, saçlarımın dökülmesi ile boşa gider mi? Açıklık getirmek için hemen anlatmaya başlayalım.

 

Ensenizden saçlar alındı ve saçlarınızın ekildiğini düşünün. Eğer ensenizde normalde saç köklerini dökülüyorsa ise, ekim yapılan bölgelerde kısmı dökülmelerin olması ihtimal dahilindedir. Fakat bu aşırı bir miktar olmayıp, oran olarak oldukça düşüktür. Özetlersek kişiler saçlarının tamamını kaybetmesi gibi söz konusu sonuç ortada yoktur. Eğer ki ensenizdeki saçlarınız normalde dökülmüyor ise başarı grafiği sizde daha fazla olduğunu, genetik yatkınlık açısından verimli sonuçları elde etmenizin daha fazla olabileceğini de eklememiz doğru olacaktır.

İlk seansta bir miktar dökülmenin oluşabileceğini, 2. ve 3.cü seanslarda bu dökülmenin durma noktasına kadar gelebileceğini unutmamak lazım. Bu olasılıkların dışında ise ameliyattan sonra mutlaka uygulamanız gereken kurallar yok değil. Merak etmeyin, sizleri zorlayacak sert kurallardan bahsetmiyoruz. Örneğin saçlarınızı aşırı sıcak sularda yıkamak son derece yanlış olacaktır. Ilık ve mümkünse bir miktar soğuk su kullanarak durulama yapmanızı öneririz. Hava oldukça sıcak ve dışarıya çıkmanız gerekli. Gölge yerlerden gidin yada bir araca binin, kısa sürede işlerinizi halledin ve geri dönün. Akşam saatlerinde, dışarı çıkmanın daha faydalı olacağını da eklemek istiyoruz. Son sözlerimiz ise, saçlar dökülür ve yerine yenileri çıkar. Yeni çıkan saçlar genelde dökülen yerlerde pek olmaz ve buralarda müdahaleler ile durumun gidişatını elimizde olan tüm imkanlar dahilinde olumluya çevirebiliriz. Fakat doktorlarımız sizlere özel şampuan, bakım kremleri verdiği zaman kullanmanızı şiddetle öneriyoruz.