Saçlar İçin Evde Yapılabilecek Protein Maskeleri

Evde kendi maskenizi kendiniz yapmak isterseniz  bitkisel saç maskeleri tarifleri ve ayrıca saç maskeleri sizlerle olacaktır arkadaşlar.

Yıpranmış saçlar için malzemeler :Bir muz Birkaç damla badem yağı Yapılış ı:Muzu badem yağıyla karıştırın ve saçınıza masaj yaparak uygulayın. 15 DK kadar saçınızda bıraktıktan sonra maden suyuyla durulayın. Şampuanladıktan sonra  saç kremi sürün.

Kuru Saçlar İçin Malzemeler:
Bir çorba kaşığı bal Yarım fincan tam yağlı süt Yapılışı: Balla sütü karıştırıp saç derisine masaj yapın ve 15 DK bırakın. Yumuşak bir şampuanla yıkayın.

Dökülen Saçlar için Malzemeler :
Aşağıdaki malzemeler tek bir maske için değil farklı maskelerde kullanılmak üzeredir. Bu nedenle yapılışları okursanız her birinin ayrı maskeler olduğunu göreceksin. Malzemeler: Zeytinyağı Bal Tarçın 2 yumurta Alfalfa ıspanak Kişniş Badem yağı öncelikle yeşil yapraklı sebzeler havuç mango kuru kayısı tahıllar brüksel lahanası ve mercimek içeren protein açısından varlıklı bir diyetle beslenin.Yapılışı:

Maske 1:Zeytinyağı bal ve tarçını karıştırarak bir macun hazırlayınız. Bunu saç derisine masaj yaparak yedirin ve 15 dakika tutun. Yumuşak bir şampuanla yıkayın. Haftada 3-4 defa tekrarlayın.Saçları uzatmak için: Her gün alfalfa taze ıspanak ve taze kişniş sularını karıştırıp için. Bu saçlarınızın daha çabuk uzamasını sağlar.Maske 2: Günde 2-üç defa saç derisine badem yağı sürün. Bu saçlarınızın daha çok dökülmesini engeller.

Kırılan Saçlar için Malzemeler:
Hindistancevizi yağı Misket limonu suyu Yapılışı: Haftada iki defa misket limonu suyuyla karıştırdığınız hindistancevizi yağını saçlarınıza iyice  sürün.

Elektriklenen Saçlar için Malzemeler :
Bal Yapılışı: Bir çorba kaşığı balı 1 (bir) litre suyla karıştırıp bunu şampuandan sonra durulama suyunda kullanın. Saçınızı her yıkadığınızda kullanın.

Zeytinyağı  Maskesi için Malzemeler : 5 çorba kaşığı zeytinyağı 2 yumurta Bone Yapılışı: Zeytinyağı ve yumurtaları iyice  karıştırıp saçınıza iyice uygulayın. Daha sonra saçlarınızı boneyle yahut streçle örtün. 15 dakika beklettikten sonra iyice durulayın.

Derinlemesine Temizlik  Manzara için Malzemeler:
1 fincan taze sıkılmış limon suyu yahut sirke Yapılışı: Saçlarınızı şampuanladıktan sonra bir fincan limon suyu ve ya sirkeyi saçınıza döküp masaj yaparak iyice yediriniz. Ardından saçlarınızı durulayın. Saç kremi sürün ve yıkayın. Bu saçlarınızdaki bütün kiri alır ve saçlarınıza nefis bir parlaklık verir. Bu yöntemi 2 haftadan evvela tekrarlamayın.

Kepekli Dökülen  veya İncelen Saçlar için Malzemeler:
Çemen tohumu Yapılışı: çemen tohumlarını çektirin ve geceden suya yatırın. Elde ettiğiniz macunu saç derisine masaj yaparak sürün ve 10-15 dakika bırakınız. Yumuşak bir şampuanla yıkayın. Bu macun kepek dökülen incelen kırılan saçlar ve kellik bunun gibi sorunlara iyi gelir.

Yumuşak ve Parlak Saçlar için malzemeler :
Çeyrek fincan elma sirkesi ve Bir çorba kaşığı şifalı ot probleminize göre ihtiyacınız olan otu aşağıdaki listeden seçmeniz sizin leyinize olacaktır. genel saç bakımı için: Biberiye yaprakları ve ısırgan dulavratotu kökü mürver çiçekleri Kuru saçlar için: Papatya, kara, kafes otu kökü ve ısırgan mürver çiçekleri Yağlı saçlar için: Limon kabukları ve nane limon otu Yapılışı: saçınıza müsait otu kafi miktarda kaynayan suya atın ve 30 dakika tutun. Buna çeyrek fincan elma sirkesini de ekleyerek iyice karıştırın ve saçlarınızı şampuanlayın. Karışımı saçlarınıza yine tekrar dökün.

Parlak Saçlar için Malzemeler :
Bir portakal 1 çorba kaşığı bal Birkaç damla sandal ağacı yağı Yapılışı :Portakalın suyu su bal ve sandal ağacı yağını karıştırın. Bunu şampuan sonrası durulamada kullanın.