Kaş Ekimi Nasıl Yapılır

Kaş Ekimi Nasıl Yapılır

Kaş ekimi nasıl yapılır? sorusuna cevap verelim. Kaşlarımız yüzümüzün en önemli parçalarından biridir. Çeşitli sebeplerden dolayı kaşlarımızın şeklinden memnun kalmayabiliriz. Böyle durumlarda en basit yöntem kaşlara FUE yöntemi ile ekim yaptırmaktır. Ekim operasyonu basit bir yöntem olmakla birlikte iyileşme süreci çok kısadır. Kaş ekimi uygulaması ülkemizde yeni başlamıştır. Ayrıca kaş ekimini mutlaka uzman kişilerin desteği ile yapılması sonuçların olumlu olması için çok önemlidir.

Kaş Ekimi Nasıl YapılırKaşlar yüz ifadesini ortaya çıkartır. Bazı zamanlarda troid gibi hastalıklarda kaş dökülmesi olabilmektedir. Ayrıca yanıklarda, psikolojik problemlerde ve genetik sebeplerden dolayı kaşlarda seyrelme ve dökülmeler olabilmektedir. Günümüzde güzel görünüme önem veren pek çok kadın ve erkek kaş kayıplarına karşı uzun süre uğraşmak yerine basit yöntem olan kaş ekimini tercih etmektedir.

Kaş ekimi nasıl yapılmaktadır?

Ekim yaptıracak kişinin öncelikle muayene edilmesi gerekmektedir. Muayene sonucunda ne kadar kök aktarılacağı uzmanlar tarafından tespit edilmektedir. Kaş nakli iki kulak arasında bulunan saç kıllarından ilgili bölgeye transfer edilerek yapılmaktadır. Ayrıca ense kıllarından da transfer edilmesi mümkün olmaktadır. Bu arada lokal anestezi ile yapıldığından ağrısız bir şekilde gerçekleşen kaç ekimi ortalama iki saat sürmektedir. Ekim işlemi bu kadar kısa bir zamanda yapılmaktadır.  Saçlı deriden alınan kökler işlem sonrasında iz kalmaması ve doğal bir görünüme sahip olunması için ekstra inceltilmiş olarak yerleştirilmektedir. Doğal bir görünüm için kökler özenle hazırlanmalıdır. Uzman plastik cerrahlar tarafından şekillendirilmelidir. Üstelik kaşlar kişilerin en dikkat çeken bölgelerinden birisidir. Ve en ufak bir hata bile ekim yaptıran kişileri rahatsız edecek sonuçlara maruz kalmaktadır.

Tüm bu sonuçlarla birlikte çeşitli sebeplerden dolayı dökülen ve seyrelen ya da kişileri rahatsız eden kaş tipleri için en etkili yöntem kaş ekimidir. Sadece saatler süren basit bir yöntem olarak bilinen kaşlara yapılan ekim FUE tekniği kullanılarak son derece uygun fiyata yaptırmak mümkündür. Antalya’da kaş ekimi yaptırmak isteyenler bize ulaşabilirler. Firmamız saç ekiminin yanı sıra bıyık, sakal ve kirpik ekimi de yapmaktadır. Yani tatil tadında tedavi olmak isteyenlere ikisi bir arada çözümlerimiz bulunmaktadır.