Saç Dökülmesi İle Mücadele

Saç Dökülmesi İle Mücadele

Erkeklerin korkulu rüyası haline gelen saç dökülmesi ne yazık ki tam anlamıyla çözüm bulunamayam bir sorun olarak güncelliğini korumaktadır. Günümüz tıbbı sadece saç dökülmelerinin genel olarak genetik nedenlerden olduğunu tespit edebilmektedir. Ama saç dökülmesine engel olamamaktadır. Belki biraz yavaşlatmayı başarabilirsiniz ama bunun önüne geçemezsiniz. Saç dökülmesine her ne kadar kesin çözüm üretilmese de dökülme sonrası tedavi yöntemleri mesela saç ekimi gibi yöntemlerle bu sorun giderilebilmektedir.

Saç dökülmesi̇ i̇le mücadele yöntemleri nelerdir?

saç dökülmesi ile mücadeleHayatında hiç saç dökülmesi yaşamayan baştaki kulak üzeri saçlı bölgelerden alınan saç kökleri açılan kanallara yerleştirilerek saç ekim işlemi gerçekleştirilmektedir. Tabi ki bu işlemin yapılabilmesi saç dökülmesinin neden kaynaklandığına bağlı olarak ta değişebilmektedir. Saç ekim işleminde en çok dikkat edilmesi gereken konulardan bir tanesi bu işlemi yaptıracakları kişinin işinin ehli kişilerce yapılması gerekliliğidir. Aksi durumda görsel tatmin sağlamayan sonuçlarla karşılaşmak kaçınılmazdır. Kaldı ki hem emek adına hem de bedel ödemeadına fazlasıyla zarar edilmiş olmaktadır. Peki hangi durumlarda saç ekimi yapılmalıdır.

Saç Ekimi Yapılabilen Durumlar

  • Yanık nedeniyle yada tıbbi operasyonlar nedeniyle oluşan saçsızlık durumunda saç ekimi yapılabilmektedir.
  • Erkeklere özgü saç dökülmelerinde de problemsiz bir şekilde operasyon gerçekleşmektedir.
  • Bazı kişiler doğuştan saçsız olabilmektedir. Bu dür durumlarda da saç ekimleri gerçekleştirilebilmektedir.
  • Tıbbi enfeksiyona bağlı olarak saç dökülmesi yaşanan bölgelerde de uygulanmaktadır.
  • Genelde bayanların saçlarını topuz yapmalarına bağlı yani çekilme nedenli saç dökülmeleri olan bölgelere de saç ekimi yapılabilmektedir.
  • Psikolojik rahatsızlıklara bağlı saç dökülmelerinde.

Saç dökülmesi sonucu neler yaşanmaktadır?

Sağlıklı bir saç ekiminin tespit edilmiş belirli bir yaşı bulunmamaktadır. Ancak günümüzde gençler çok erken yaşlarda bu kararı almaya başlarlar. Fakat uzmanlar saç ekim kararını almak için yirmi yaşını geçmek gerektiğini ifade etmektedirler. Yine de bu kararın ehil bir doktor tarafından verilmesi daha anlamlı olacaktır. Kontrolleri yapacak olan doktor belki bir koruyucu yöntem kullanmaktadır. Eğer gerekli görüyorsa da saç ekimini önerecektir.

Firmamız Antalya’da saç ekimi yapmaktadır. FUE tekniği kullanarak uyguladığımız tedavinin başarı oranı çok yüüksektir.