saç ekimi nasıl yapılmalı

Saç Ekimi Nasıl Yapılmalı?

Ameliyathane ortamında lokal anestezi uygulanarak beyinde saçların hiçbir zaman dökülmediği ense kökünden saç kökleri alınarak kelliklerin olduğu yerlere özel yöntemler ile dikilirler Saç ekiminde dönor bölgeden alınan saç kökleri (greft) ekildikten sonra en fazla bir yıl içinde çıkarlar. Bu süreç sonrasında ise saç ekimi operasyonu başarıyla tamamlanmış olmaktadır.

Saç ekimi nasıl yapılıyor?

saç ekimiOperasyon olarak saç ekimi çok ciddi ve tecrübe gerektiren bir işlemdir. Bu yüzden operasyonun mutlaka profesyonel kişiler tarafından yapılması gerekmektedir. Saç ekim işlemi temelde iki farklı yöntem ile yapılmaktadır. Biri FUT yöntemi diğeri ise FUE yöntemidir.

Fut, fue yöntemine göre daha eski bir yöntem olup aralarındaki tek fark saç köklerinin alınış şeklinin farklılık göstermesinden kaynaklanmaktadır.

Fut yönteminde ense kısmında çok az saç bulunduğunda bu kısım kesilerek saç kökleri alınır ve dökülmenin olduğu alanlara dikilir. Ardından da ense tarafına dikiş atılarak saçsız bölgeye ekim işlemi tamamlanır.

Fue yönteminde ise saç kökleri enseden tek tek alınmaktadır. Daha sonra bu kökler ihtiyaç olan bölgeye ekilmektedir. Bu operasyonda herhangi bir dikiş işlemi gerekmemektedir. Fue yöntemi operasyan sonrası daha kısa sürede iyileşme sağlayıp daha az ağrıya sebep olmaktadır. Fakat zorunlu durumlarda fut yöntemi de kullanılmaktadır. Hangi yöntemi kullanarak ekim yaptırmalı konusu doktorun işidir. Hangi yönteminin kullanılacağı konusunda doktorun önerisi dışarısına çıkılmamalıdır. Umarız faydalı olmuştur.