Saç ekimi öncesi saç ekimi sonrası

Saç ekimi öncesi sonrası

Saç ekimi öncesi sonrası hakkında bilgi verelim. Saç ekimi yapılmadan önce saç kökleri dikkatlice kısaltılması ve alınması gerekir. Bu işlemden sonra ekimin yapılacağı bölgeye küçük bir iğne yardımı ile uyuşturma işlemi yapılmaktadır. Bunun ardından acı hissetmeyecek duruma gelinmektedir. Operasyon işlemlerinin tamamlanmasından sonra bir ağrı kesici daha verilmektedir.  Bu sayede acı hisssetme durumu hafifletilmektedir. Fakat aşırı ağrıların oluşmadığını öncelikle belirtelim.

Saç ekimi öncesi sonrası merak edilenler

Saç ekimi öncesi sonrasıEnsenizden alınacak kökler, dökülmeye karşı korunaklı olduğu için ömür boyu dökülmeyecek şekilde sizlerle beraber kalabilir. Başka birinin saç kökleri alınarak ekilemez Fakat bir istisna vardır. Aynı yumurta ikizlerinin saç kökleri birbirlerinde kullanılmaktadır. Bunun haricindeki tüm olasılıklardan ekim yapılırsa, vücut bunu kabul etmeyecektir. Bölgesel yada saçlarınızın büyük bir bölümünün döküldüğü kişilere saç ekiminin yapılabileceğini, tüm bu operasyonların ameliyathane yapılması gerektiği, risklerin oldukça düşük seviyelerde olduğunu, fakat buna rağmen acil müdahaleler için gerekli yoğun bakım ünitelerinin yer aldığını belirterek, gönül rahatlığı ile kliniğimizde tüm saç ekim çalışmalarını yaptırabilirsiniz.

Saçlara ekim yapılması hakkında

İlk olarak uzmanlarımız, saç dökülme bölgelerini inceleyerek, saç analizi yapmaktadır. Eğer nakil yapılabilecek kadar saç köklerine sahipseniz operasyona karar verilmektedir. Ardından çalışmaların ne şekilde gelişeceğine dair bilgiler toplanır. Sonunda toplanan bu bilgiler hastaya rapor olarak sunulmaktadır. Ek olarak internet ortamında saçlarınızın yakından çekilmiş resimlerini ilgili personelimize ulaştırmanız durumunda, ön bilgi alabilmeniz de söz konusu olmaktadır. Saç ekimi öncesi uzman plastik cerrah ve dermatolog kontrolünde, tecrübeli ekip tarafından müdahaleler yapılacağını belirtmeliyiz. Günlük hayatınıza operasyon sonrasında hemen dönebilirsiniz.

Burada en önemli nokta ilk 10 gün kendinize dikkat etmeniz germesidir. Bu konuda doktorunuzun tavsiyelerini dinlemek çok önemlidir. İlk 10 gün içerisinde derinizde kalan küçük kabuklar onarılmaktadır. Bu sayede saçlarınız eski görünümüne büyük ihtimalle kavuşmuş olmaktadır. Dilerseniz, bandana yardımı ile kabuklu deriniz kamufle edilerek, dikkat çekici taraflarını gizlemek sizlerin elinizdedir. Son olarak saç ekimi yapabilmeniz için 18 yaşından büyük olmanız gerekmektedir. Ayrıca doktorunuzun ekim operasyonuna onay vermesinin yeterli ve gerekli olacağını ekleyelim. Saç ekimi öncesi ve sonrası dikkat edilecek şeyler operasyon başarısı için yeterli olmaktadır.

Firmamız hakkında minik bilgi

Antalya’da bir saç ekim merkezi olan kurumumuz aynı zamanda sakal, bıyık, kirpik ve kaş ekimi de gerçekleştirmektedir.