Saç Ekimindeki Ekilen Nedir

Saç Ekimindeki Ekilen Nedir

Saç ekimindeki ekilen nedir? sorusuna yanıt verelim. Saç köklerine nakledilenler (foliküler ünite) yani kişinin kendisine alınan saç köklerinden ibarettir. Bu konu, nakledilen ikili, üçlü yada tekli olan saç teli barındıran anatomik yapı olarak tanımlayabiliriz. Saç köklerinin hastanın kendisinden alınması, vücudun bunu kendisine ait olarak bilmesi gerekmektedir. Bu yüzden doğallık ve estetik açıdan verimli geçen operasyonlar dahilinde işlemlerin tamamlanmasını sağlamaktadır. Bu süreç ise genellikle hastaları memnun edici sonuçların alınmasını tetiklemektedir.

Saç ekimindeki ekilen nedir?

Saç ekimindeki ekilen nedir?FUE yöntemi ile saç ekimi

Saç nakli için kullanılan iki popüler yöntemden biri diğerine göre daha fazla tercih edilmektedir. Fue tekniği ile saç ekimi, Fut’a göre saç nakli yaptırmak isteyen bireyler tarafından başarı oranı, ağrısız ve estetik açıdan daha gösterişli olması sebebiyle rağbet görmektedir. Dikiş, yara izi, kesi gibi sorunların oluşmaması i, ekim yapılacak alanda ön saç çizgisinin belirlenmesinden sonra kafa yapısında uyuşturma işleminin gerçekleştirilmesi, küçük mikro kanalların (0.5 mm) açılarak ağırlıklı ense ve diğer vücut bölgelerinden alınan saç köklerinin nakil yapılarak operasyonun tamamlanmasından ibarettir. Sizlerde dökülmelerin durumunu bilmiyoruz fakat birkaç saatlik ameliyat süresi içerisinde 12000 kadar saç kökü ekilme durumunun olduğunu yazabiliriz. Saç ekimindeki ekilen saç kökleri FUE yöntemi ile ekilmektedir.

Saç kökleri alındıkları zamanda zarar görmeyecek şekilde dikkatli ve saç yoğunluğuna dikkat edilerek ekimler yapılır. 1-2 kök içeren saç greftleri genel olarak ön saç çizgisinin oluşturulmasında kullanılmaktadır. Saçlar V yada U şeklinde ekilecekse asla bu harflerin keskinliği gibi saç çizgileri esnekliğinde olmaz. Belli noktalarda sınırın hafif dışına çıkma doğallık açısından önemlidir. Saç naklinden sonra bölgenin temizliği yapılmaktadır. Ve hastada oluşabilecek ufak ağrıların önüne geçebilmesi için ağrı kesici (antibiyotik) verilmektedir. İleri bir tarihte tekrar kontrollerin yapılmasının sağlanmalıdır. Bunun için hastanın hastaneye sürekli gelmesi sağlanmalıdır. Ve hastanın kontrole düzenli gelmesi için randevu verilmelidir. Saç ekimindeki ekilen saç köklerinin ekiminin tamamlanması hastayı sıkmayacak kadar bir süredir.

Kurumumuzdan daha fazla yorum ve bilgi elde etmeniz mümkündür. Saç ekiminin yanı sıra sakal, bıyık, kirpik ve kaş ekimi de yapan Hair MED’i hemen arayabilirsiniz.