Saç Ektirmeden Önce Bilinmesi Gerekenler

Saç Ektirmeden Önce Bilinmesi Gerekenler

Saç ektirmeden önce bilinmesi gerekenlerSaç ektirmeden önce bilinmesi gerekenler konusunda bilgi verelim. Günümüzde yapılan saç ektirme işlemlerinde oldukça iyi sonuçlar alınmaktadır. Ancak bu sürecin hayal kırıklıklarına dönüşebilme riskinin olduğunu da unutmamak gerekir. Bu yüzden sürecin sağlıklı bir şekilde işlemesi için dikkat edilmesi gereken birçok konu vardır. Saç ekimi yaptırmadan önce dikkat etmeniz gereken noktaları sizler için başlıklar altında açıklamaya çalışacağız.

Saç ektirmeden önce bilinmesi gerekenler

Saçlar neden dökülür?

Genetik olarak saç dökülmesinin sebeplerini kan testleri tespit etmek neredeyse imkansızdır, bu gibi testler ile hormon ve mineral eksikliklerine bağlı olarak gerçekleşen dökülmelerin tespiti yapılabilir. Ancak saç dökülmelerinin tek nedeni mineral eksikliği değildir. Bunun için alttaki patolojinin çok iyi bir şekilde analiz edilmesi gerekir. Bu analiz tedavinin şekline, süresine ve başarı oranına mutlaka etki edecektir. Bu yüzden saç ekimi konusunda gerek teşhis gerekse operasyon kısmında tecrübeli doktorlar veya uzmanlarla çalışmak gerektiğini unutmayın.

Saç ektirmeden önce greft sayısı doğru oranda belirlenmek!

Saçlarım döküldüğünde nasıl olsa ileride ektiririm algısı ne yazık ki yanlıştır. Bunu şu şekilde açıklayabiliriz. Ekim yaptırmak isteyen kişiden ekim öncesi donör bölge ismi verilen alanda kaç adet saç kökü olduğu bilinmelidir. Ya da ekim esnasında ne kadar greft gerekli olduğunu belirlemek oldukça önemlidir. Bu da başta söylediğimiz saçlarım nasıl olsa döküldüğünde ektiririm algısının yanlış olduğunu göstermektedir. Bu algının kırılması için yeterli bir sebeptir. Öte yandan saç ekiminin profesyonel olarak yapılmaması durumunda da saç kayıplarının meydana gelmesi veya greft sayısı hakkında alınacak yanlış bir karar yine hayal kırıklığı ile sonuçlanacaktır. Saç ektirmeden önce risklerin de iyi belirlenmesi gerekir.

Mevcut risklerin önüne geçin!

Saç ekimi sonrasında derinizde yaşanacak travmalardan dolayı meydana gelebilecek olan kayıplar olduğu gibi, saç ekimlerinin başarısız şekilde gerçekleşebileceğini de unutmayın. Bu yüzden alanında tecrübeli ve referans sahibi ekiplerle çalışmak gerektiğini unutmayın. Mevcut risklerin önüne ancak tecrübe ile geçilebilmektedir. Ve bu süreci bu şekilde sorunsuz bir şekilde atlatabilirsiniz. Ülkemiz, Avrupa’ya oranla saç ekimi konusunda çok öndedir. Bu nedenle saç ekim alanında kalitesiz hizmet veren kuruluşların varlığının azımsanmayacak kadar çoktur.

Saç ektirmeden önce yapılması gerekenler konusunda bilgi verdik.