Saçlar için evde yapılabilecek protein maskeleri

Saçlar için evde yapılabilecek protein maskeleri

Saçlar i̇çin evde yapılabilecek protein maskeleri konularına göre yapılandırılabilir. Evde kendi maskenizi kendiniz yapmak isterseniz  bitkisel saç maskeleri tarifleri ve ayrıca saç maskeleri konusunda bilgi verelim. Evde saç bakımı yapmak kolay ve zahmetli bir iştir.

Saçlar i̇çin evde yapılabilecek protein maskeleriYıpranmış saçlar için malzemeler

Bir muz Birkaç damla badem yağı.

Yapılış: Muzu badem yağıyla karıştırın. Daha sonra  da saçınıza masaj yaparak uygulayın. 15 DK kadar saçınızda bıraktıktan sonra maden suyuyla durulayın. Şampuanladıktan sonra saç kremi sürün.

Kuru Saçlar İçin Malzemeler

Bir çorba kaşığı bal Yarım fincan tam yağlı süt Yapılışı: Balla sütü karıştırıp saç derisine masaj yapın ve 15 DK bırakın. Yumuşak bir şampuanla yıkayın.

Dökülen Saçlar için Malzemeler

Aşağıdaki malzemeler tek bir maske için değil farklı maskelerde kullanılmak üzeredir. Bu nedenle yapılışları okursanız her birinin ayrı maskeler olduğunu göreceksin.

Malzemeler: Zeytinyağı Bal Tarçın 2 yumurta Alfalfa ıspanak Kişniş Badem yağı öncelikle yeşil yapraklı sebzeler havuç mango kuru kayısı tahıllar brüksel lahanası ve mercimek içeren protein açısından varlıklı bir diyetle beslenin.

Maske 1:

Zeytinyağı bal ve tarçını karıştırarak bir macun hazırlayınız. Daha sonra bu macunu saç derisine masaj yaparak yedirin. Ardından 15 dakika macunu saç diplerinde tutun. Yumuşak bir şampuanla yıkayın. Haftada 3-4 defa tekrarlayın.Saçları uzatmak için: Her gün alfalfa taze ıspanak ve taze kişniş sularını karıştırıp için. Bu saçlarınızın daha çabuk uzamasını sağlar.

Maske 2:

Günde iki üç defa saç derisine badem yağı sürün. Bu saçlarınızın daha çok dökülmesini engeller.

Kırılan Saçlar için Malzemeler

Hindistancevizi yağı Misket limonu suyu Yapılışı: Haftada iki defa misket limonu suyuyla karıştırdığınız hindistancevizi yağını saçlarınıza iyice  sürün.

Elektriklenen Saçlar için Malzemeler

Bir çorba kaşığı balı 1 (bir) litre suyla karıştırıp bunu şampuandan sonra durulama suyunda kullanın. Saçınızı her yıkadığınızda kullanın.

Zeytinyağı  Maskesi için Malzemeler

5 çorba kaşığı zeytinyağı 2 yumurta Bone Yapılışı: Zeytinyağı ve yumurtaları iyice  karıştırıp saçınıza iyice uygulayın. Daha sonra saçlarınızı boneyle yahut streçle örtün. 15 dakika beklettikten sonra iyice durulayın.

Derinlemesine Temizlik  Manzara için Malzemeler

Bir fincan taze sıkılmış limon suyu yahut sirke Yapılışı: Saçlarınızı şampuanladıktan sonra bir fincan limon suyu ve ya sirkeyi saçınıza döküp masaj yaparak iyice yediriniz. Ardından saçlarınızı durulayın. Saç kremi sürün ve yıkayın. Bu saçlarınızdaki bütün kiri almakta ve saçlarınıza nefis bir parlaklık vermektedir. Bu yöntemi 2 haftadan evvela tekrarlamayın.

Kepekli Dökülen ya da İncelen Saçlar için Malzemeler

Çemen Tohumu Yapılışı

Çemen tohumlarını çektirin ve geceden suya yatırın. Daha sonra elde ettiğiniz macunu saç derisine masaj yaparak sürün. Ardından 10-15 dakika bırakınız. Yumuşak bir şampuanla yıkayın. Bu macun kepek dökülen incelen kırılan saçlar ve kellik bunun gibi sorunlara iyi gelir.

Yumuşak ve Parlak Saçlar için malzemeler

Çeyrek fincan elma sirkesi ve bir çorba kaşığı şifalı ot gerekmektedir. Probleme göre ihtiyacınız olan otu aşağıdaki listeden seçmeniz ile işe başlamalısınız.

Genel saç bakımı için

Biberiye yaprakları ve ısırgan dulavratotu kökü mürver çiçekleri.

Kuru saçlar için: Papatya, kara, kafes otu kökü ve ısırgan mürver çiçekleri.

Yağlı saçlar için: Limon kabukları ve nane limon otu.

Yapılışı: Saçınıza müsait otu kafi miktarda kaynayan suya atın ve 30 dakika tutun. Ardından buna çeyrek fincan elma sirkesini ekleyin ve iyice karıştırın. Daha sonra saçlarınızı şampuanlayın. En son işlemde karışımı saçlarınıza tekrar dökün.

Parlak Saçlar için Malzemeler

Bir portakal bir çorba kaşığı bal ve birkaç damla sandal ağacı yağı

Yapılışı : Portakalın suyu su bal ve sandal ağacı yağını karıştırın. Bunu şampuan sonrası durulamada kullanın.